StareBabice.com - oceny wg. turystów:
średnia 3.85 na podstawie 5 opinii
Stare Babice - ogólnie:

 Stare Babice to niewielka gmina w województwie mazowieckim. W jej skład wchodzą nieodległe od siebie wioski, w których łącznie mieszka około 17 tysięcy mieszkańców. Gmina zlokalizowana jest w sąsiedztwie Warszawy oraz Kampinoskiego Parku Narodowego. Pełni tym samym funkcję odskoczni mieszkańców stolicy od rutyny miejskiego życia, a także rozwija swoje tereny pod kolejne osiedla mieszkaniowe, powstające licznie w jej północno-wschodniej części.

Historia gminy sięga lat 50-tych XX wieku, kiedy to przemianowano ją na „Stare Babice” z uprzedniej nazwy „Blizne” (co wiązało się również ze zmianą siedziby gminy). Jednak najstarsze miejscowości, wchodzące w jej skład, liczą sobie nawet 700 lat. Obszar, który postrzegamy dziś jako przedmieścia Warszawy, pamięta czasy książąt, królów i szlachciców, a jego ziemie spłynęły krwią podczas licznych bitew czy wojen. Dziś o tych wydarzeniach świadczą obecne tu pomniki, miejsca pamięci, muzea oraz cmentarze. Wśród najważniejszych zabytków wyróżnić można barokowy kościół z roku 1728 r., a także figurę świętej Kingi, pochodzącą z XIX wieku. Wiele wsi należących do gminy posiada wyjątkowe kościoły, kaplice i parki, można odnaleźć tu również odrestaurowane dworki szlacheckie i pałacyki.

Współcześnie cała gmina rozwija się pod kątem rolniczym oraz w charakterze wypoczynkowym. Mieszkańcy bardzo dbają o edukację historyczną najmłodszych, a także o utrzymywanie wszelkich zachowanych zabytków w dobrym stanie. Funkcjonuje tu lokalna starobabicka prasa, a liczne wydarzenia, imprezy i przedsięwzięcia są niezbitym dowodem na to, że życie kulturalne gminy ma się całkiem dobrze. Z racji braku zakładów przemysłowych (które kiedyś rzeczywiście się tu znajdowały), każdy przyjezdny doceni tutejsze czyste powietrze oraz ciszę i spokój, tak cenne w okolicy dużego miasta. I jednocześnie: nie będzie się tu nudził! Na terenie całej gminy znajdziemy wiele ścieżek rowerowych, ośrodków agroturystycznych i gastronomicznych, stadniny koni, bibliotekę, muzea, kompleksy sportowe i rekreacyjne, a nawet Uniwersytet III wieku, który niedawno świętował drugi rok działalności.

Gmina Stare Babice serdecznie zaprasza w swoje skromne progi – oderwij się od wielkich miast i spędź chwilę lub dwie właśnie u nas!

 

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: starebabice.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!